Search

11 dôvodov, prečo mať život v rovnováhe

Cítite sa stratení vo všetkých povinnostiach, ktoré máte za deň stihnúť? Často používate vety ako: "na to nemám čas, to nestihnem, to sa nedá zvládnuť, čo sa mám rozdvojiť?" a iné? Máte pocit, že to všetko už nezvládate? Potom ste tu správne.Život v nerovnováhe je stresujúci. Je stresujúci a zároveň veľmi neefektívny. Okrem iného, skôr či neskôr dochádza k vyhoreniu, prepracovaniu, straty chute do života, straty pôžitku zo života, pocitov únavy, nenaplnenosti, človek sa akosi stráca. Nerovnováhou strácame iskru v živote a pôsobíme ako večne sa ponáhľajúci ľuďia, bez užitia si života. Život si však máme užiť, nielen ho prežiť.


Prečo mať život v rovnováhe? Čo mi životná rovnováha prinesie?

 1. Menej stresu. Rovnováha pracovného a osobného života nám pomáha žiť pod menším tlakom a stresom.

 2. Zdravšie pracovné prostredie. Balans medzi prácou a súkromím pomáha k vytváraniu pohody na pracovisku a k zdravšiemu pracovnému prostrediu

 3. Viac energie. Keď rovnováhu nemáme, sme vešmi unavení. Keď ju máme, máme aj dostatok energie.

 4. Radosť zo života. Kedy naposledy ste sa tešili z daného dňa? Kedy naposledy ste sa tešili na zajtrajšok? Kedy naposledy ste si užívali prítomnosť bez nepríjemných myšlienok a "pľačom" za víkendom / dovolenkou /voľnom?

 5. Väčšia efektivita. Keď nežijeme pod tlakom povinností, a pri plánovaní zrazu zvládneme stihnúť oveľa viac za oveľa kratší čas.

 6. Stop prokrastinácie. Už žiadne odkladanie povinností. Zrazu sme schopní roviť veci načas.

 7. Viac času na rodinu. Zrazu si budeme vedieť užiť čas s rodinou, priateľmi, najbližšími, bez myšlienok na prácu. Tej sa budeme venovať vtedy, keď pracujeme.

 8. Viac času na záľuby, prechádzky, šport, iné aktivity. Aké by to bolo, keby sme si konečne mohli ísť zašportovať, ísť sa nadýchať čerstvého vzduchu, či prečítať dobrú knihu?

 9. Perfektné plánovanie.

 10. Odstránenie požieračov času. V živote máme veľa požieračov času, ktoré často ani nevieme identifikovať. Už je však čas pozrieť sa na nich.

 11. Užívanie si vlastného života. Užiť a nielen prežiť. Taký by náš život mal byť.Ako sa ale k rovnováhe dostanem?


S rovnováhou v našom živote nám môže pomôcť práve koučka. Keď oslovíte koučku s touto túžbou, čas, ktorý s ňou strávite sa bude točiť okolo vášho aktuálneho stavu, kde sa nachádzate, a stavu, kam sa chcete dostať. Akoby ste sa chceli dostať z bodu A do bodu B. Na to je kouč. Pomôže vám nájsť cestu, aby ste si žili život s radosťou, vyrovnanosťou, spokojnosťou, a nežili ako otroci práce, domácnosti, a kopy povinností.


Ako to celé prebieha?


Na začiatok zhrniete spomínaný bod A, kde sa práve nachádzate. Koučka s vami prejde vaše potreby, to, čo vám v súčasnosti v živote chýba, čím je v tomto prípade chýbajúca rovnováha, zistí, čo vám to vo vašom živote prinesie, keď ju budete už mať, a potom pomocou správne kladených otázok postupne ponachádzate všetky možnosti, aj tie skryté, ktoré vám vašu rovnováhu pomôžu vytvoriť.

Celý takýto rozhovor je veľmi dôverný a je iba medzi vami a koučkou. Výsledkom je najmä uvedomenie si vecí, uvedomenie si požieračov vášho času, zvýšenie efektivity, jasnosť vo vlastnom živote, pocity, že to skutočne dokážete a ani to nebude bolieť. :)


S témou work-life balance sa ako koučka stretávam veľmi často. Sme v akejsi dobe náhlenia sa, workoholizmu, vyhorenia, depresií, napätia, obzvlášť teraz, keď je veľa z nás stále viac pracujúca z domu, čo je veľkou výhodou ale aj nevýhodou. Ak máte nepríjemné pocity a cítite sa preťažení, určite vyhľadajte kouča. Niekedy skutočne stačí 1 hodina, či 1,5 hodiny, a Váš život sa zmení o 180 stupňov.Kto som?


Volám sa Martina Bella a pomáham ženám s dosiahnutím rovnováhy či s nasledovaním vlastných snov. S ľuďmi pracujem veľmi intenzívne už vyše 7 rokov. Koučing je moja srdcovka, najmä kvôli jeho sile. Správne otázky dokážu pomôcť ľuďom žiť život tak, ako ho chcú a nie tak, ako musia.


Prajem Vám nádherný deň, týždeň, život, a teším sa na každého jedného z vás, kto mi do rúk vloží svoju dôveru, a dovolí mi byť vašim sprievodcom za lepším, efetívnejším a šťastným životom.


Martina Bella

21 views0 comments