Search

Ako často mám ísť na koučing sedenie a ako to tam prebieha?

A ako často to cítiš? Ako by si to chcel/a mať?


Niektorí si myslia, že jedenkrát je dostatočne veľa na to, aby si vedeli riešiť svoj život aj sami. Iní by zase potrebovali sedenie raz za týždeň.

Nastavenie počtu sedení je veľmi individuálne a závisí aj od témy, ktorú klient potrebuje riešiť. Ak je to niečo, s čím sa zapodieva už dlhú dobu, alebo ide o napr. potrebu zvýšenia sebavedomia, pri takýchto potrebách je ideálna dlhodobá spolupráca, spočiatku intenzívnejšia, neskôr menej, v celkovom počte 6-12 sedení za rok.


Koučing Vám dáva ale čas, ktorý si inokedy nedoprajete. Je to čas na Vás a vaše myšlienky. Čas, kedy ste hlboko zamyslení a máte možnosť na sebe pracovať, robiť si vo vlastnom živote "jasno".Priebeh koučingu je veľmi neformálny. A ak ste si vybrali naozaj dobrého, empatického a kvalifikovaného kouča, potom aj koučing bude veľmi uvoľnený a pohodový. Podstatou je mať plnú dôveru v kouča, ktorého máte. Potom sa už nemusíte na nič hrať. Môžete povedať všetko a dokonca svojou rečou.


Vašou úlohou je prísť si dopriať čas a zamyslieť sa nad tým, čo chcete vy.

Úlohou kouča je byť prítomný a aktívne vás počúvať, pýtať sa otázky. Nie je to pohovor. Je to záujem o vás a vaše prežívanie. Od kouča preto nebudete počuť žiadne rady, pretože tie máte vy vo svojom vnútri. Sú tam uložené, len ste ich ešte neobjavili.


Čo Vám to dá?


Pohodu. Uvoľnenie. Jasno. Uvedomenie. Radosť.

Možno len pocit, že všetko zvládnete.

Možno nič a možno všetko, čo ste potrebovali.

A možno aj niečo viac, či iné. To záleží len a len od Vás.14 views0 comments