Search

Ako lepšie plánovať, aby som viac stíhala

Updated: Nov 17, 2019

V dnešnej super rýchlej dobe je extrémne náročné zastaviť sa a byť skutočne efektívna. Máme okolo seba množstvo vnemov, chceli by sme robiť všetko, ale zároveň máme pocit, že nám to akosi všetko padá na hlavu. Ale ako to mám urobiť, aby som stíhala všetko, čo potrebujem a robila veci skutočne efektívne?


PROBLÉM: "Nič nestíham. Chcela by som mať viac času na seba."


- čo pre teba znamená mať viac času na seba?
Ak by si mal viac času na seba, čo by si robil/robila?1. Priority a požierače nášho času

Začnime s time- manažmentom. Prečo je taký dôležitý? Pretože iba vďaka nemu sa takpovediac, nezbláznime.

Aké sú moje priority?

Čo všetko chcem robiť?

Čo všetko práve robím a čo mi zbytočne berie čas?

Čo môžem úplne eliminovať?


2. Plánovanie

Keď sme si zvládli dať odpoveď na všetky predchádzajúce otázky, je načase začať plánovať.

Mne osobne veľmi pomáha veľká plánovacia tabuľa na mesačnej báze. Mám ju na viditeľnom mieste. Napíšem si tam všetky termíny u lekárov, školenia, pracovné povinnosti, povinné aktivity svojich detí, či večeru s manželom. Na základe už napísaných vecí viem, že napr. v utorok večer budem mať čas na cvičenie, a vo štvrtok ráno tiež, v stredu alebo sobotu mám zase voľno na nákupy alebo stretnutia s kamarátmi.
Čo pomáha tebe?


3. Disciplína

Ak chceme byť skutočne úspešní v maximalizácii využitia nášho času, musíme tieto kroky aj dodržiavať. Okrem dobrého pocitu a vnútornej pochvaly, ktorá z procesu sama vypadne, si môžeme stanoviť aj odmenu napr. hmotnú za skutočné dodržiavanie plánovania a termínov počas celého týždňa. Doprajte si ako odmenu v jeden deň to, po čom celý čas túžite.

V dodržiavaní disciplíny veľmi pomáha vedomosť, prečo to celé robíme.


Čo bol dôvod našej túžby?Každý z nás je však iný. Jeden spôsob nefunguje na všetkých. Ak chceš nájsť svoju vlastnú cestu, rezervuj si termín už dnes.


Martina5 views0 comments